טיפים לתכנון טורניר ספורט משלכם

יש לכם תשוקה עזה לספורט ואתם מכורים לענף שבו בחרתם. בין אם מדובר בכדורגל או בכדורסל, בטניס או בבדמינטון, אין ספק שניחנתם גם במידה מסוימת של תחרותיות. מצד שני, למרות שהיינו שמחים ליהנות מקריירה מוצלחת של ספורטאי שזוכה גם למשכורות גבוהות ופרסום רב, לרוב אנחנו מסתפקים בספורט כתחביב. מצד שלישי, אם רק היה טורניר חובבנים שהיינו יכולים להשתתף בו כנראה היינו מאושרים יותר. הבשורה הטובה היא שגם אם אין אחד כזה, אתם יכולים לארגן אותו, ודי בקלות.

 

קביעת הקונספט

בשלב הראשון נסו לתכנן את הקונספט, ואתם לא באמת צריכים לעבוד קשה בשביל זה. בענף שלכם יש חוקים ברורים ואין סיבה שלא תיעזרו בפורמט הקיים כדי לקבל השראה. למשל, אם אתם מתכננים טורניר טניס לחובבנים יש לכם שתי אפשרויות: גישת הנוק-אאוט או גישת הבתים. בשיטת הנוק-אאוט אתם בונים הגרלה ברורה ומסודרת, ומי שמפסיד מודח ממנה. מי שמנצח ממשיך לקרב הבא עד לרבע, לחצי ולגמר עצמו. השיטה השנייה היא שיטת הבתים, ובה אתם מחלקים את המשתתפים ל-2 או 4 בתים שבהם כולם משחקים נגד כולם. להצלבה בין הבתים יעלה מי שהגיע לתוצאות טובות יותר. שתי השיטות יעבדו, והן יעבדו גם בענפים אחרים. אתם רק צריכים לבחור את הנכונה עבורכם. בהתאם לכך תוכלו לתכנן גם חומרים פרסומיים שונים ולהיעזר במעצב גרפי שיעצב מודעות פרסום. הן לא חייבות להיראות מושקעות ומוקפדות כמו הזמנות לבר מצווה או לחתונה, אבל הן צריכות למשוך את העין.

 

האירוע עצמו

בזמן שאתם משווקים את האירוע ברשתות החברתיות וגם בשיטת "פה לאוזן" הגיע הזמן להתחיל לתכנן את האירוע עצמו. כמה אנשים יורשו להשתתף בטורניר לכל היותר, מה עלות השכרת המגרשים וכמה יעלה לכם לקנות מדליות או גביעים? בהתאם לחישובים הללו תוכלו לדעת אם וכמה רווח ייצא לכם, ויכול להיות שאין לכם שאיפה להרוויח אלא רק להפיק טורניר כיפי משלכם. אם כן תצטרכו לוותר על אטרקציות כמו זיקוקים שיתלוו לטקס הענקת המדליות, או לחלופין, תוסיפו לכל חישוב גם תוספות מהסוג הזה. ככל שתדייקו בפרטים מראש כך תוכלו להשיב גם לשאלות שתישאלו על ידי השחקנים החובבנים שירצו להשתתף בטורניר, ואין ספק שתכנון מדויק גם יהפוך את הטורניר שלכם להצלחה. תיזהרו, טורניר טוב יוביל לעניין רב והשחקנים עלולים לדרוש טורניר נוסף ממש בקרוב. הכינו את עצמכם לאפשרות הזו.

 Comments are Closed