לעשות ספורט בזמן ההיריון

בין אם עוסקת בספורט באופן קבוע ובין אם מעולם לא יצאת להליכה עם נעלי ספורט ואוזניות, בתקופת ההיריון הספורט הוא דווקא חשוב. נשים רבות חוששות מכך, אבל אם עושים את זה נכון אפשר לשמור על הגוף, להתחזק ובאותה הזדמנות לתרום גם לבריאותו של העובר. אז מה את צריכה לדעת לפני שאת יוצאת לדרך?

 

פעילות גופנית טובה לגוף ולנשמה

בזמן שאת מתכוננת ללידה, ואין זה משנה אם את בתחילת ההיריון, באמצעו או לקראת סופו, את דואגת לשורה ארוכה של פרטים. את פוגשת דולה כדי להתכונן ללידה, מכינה רשימת קניות של ריהוט ובגדים לתינוק החדש, ואלה הם רק שני נושאים מתוך שורה אינסופית. בתוך כל זה הספורט הוא אחד האמצעים הטובים ביותר להרגעת הנפש, והליכה טובה תעזור לך להרגיש מלאת אנרגיות. עם זאת, כמובן שכדאי לא למהר ולקבוע יעדים מוגזמים. הליכה קצרה שתתארך בהדרגה תהיה טובה יותר וגם תבטיח לך שאת בקצב הנכון.

 

אף פעם לא מאוחר מדי

אנחנו תמיד מנסות דברים חדשים ואחרי שהילד יצטרף למשפחה תגלי כמה תלמדי וכמה דברים חדשים תעשי, למרות שמעולם לא חשבת שתדעי לעשות אותם. זה מתחיל בדברים קטנים כמו משחק מסוים עם הילד או עיצוב מדבקות שם כדי שהילדים שלך ירגישו תמיד מיוחדים בגן או בבית הספר, וזה קורה כבר בזמן ההיריון. זה לא הזמן ללמוד ספורט אינטנסיבי ומאתגר כמו טניס או כדורסל, אבל אם עסקת ביוגה או בפילאטיס בעבר את יכולה להמשיך, ובאותה הזדמנות תגלי שיש עוד הרבה מה ללמוד גם בספורט שאת אוהבת. יציבה שונה תתאים למבנה החדש של גופך, ופעילות שלא חשבת שתצליחי לעמוד בה נעשית לפתע נעימה וכיפית יותר. לא מאוחר מדי להתחיל וגם לא מאוחר מדי ללמוד.

 

למה זה טוב?

פעילות גופנית היא סוגיה חשובה מאוד בכל שלב בחיים, ויש לה המון השפעות חיוביות לרבות חיזוק הגוף, עיצוב וחיטוב, ירידה במשקל, יציבה טובה יותר ושינה איכותית יותר. כל אלה חשובים עוד יותר במהלך ההיריון, כשהגוף משתנה וגם חלוקת העומס מקבלת פנים חדשות. הגב כואב קצת יותר, את בוודאי מתוחה יותר, והספורט יעשה לך רק טוב. כדי שתהיי רגועה בכל שלב בדרך אפשר ואף מומלץ להיעזר במאמן שיידע לבנות לך תכנית אימונים הדרגתית המותאמת לכושר שלך ולשלב שבו את נמצאת. כך או כך אין ספק שהפעילות הגופנית תשדרג את איכות החיים שלך ותעזור לך להתמודד גם עם הלידה עצמה בצורה טובה יותר.

Comments are Closed