לעשות ספורט ולהיכנס לכושר – בלי לעשות ספורט

אין לנו זמן לעשות ספורט. אפשר להודות בזה. אנחנו מאוד רוצים להיכנס לכושר, אנחנו גם מבינים כמה זה חשוב, אבל היכולת שלנו לפנות את הזמן לצורך המטרה הנעלה הזו היא די מוגבלת. לפחות כך אנחנו משכנעים את עצמנו. מצד שני, אם תוכלו לשלב בין כמה פעולות, שאחת מהן היא פעילות גופנית כלשהיא, האם זה יגרום לכם להזיז את הגוף קצת יותר?

 

תחזוקת הבית כפעילות גופנית

בעוד אין לנו זמן לשמור על הכושר, יש לנו זמן (ורצון) לשמור על הדירה שלנו נקייה ומסודרת. אם כן, במקום להזמין מנקה שיגיע מדי שבוע ל-5 שעות, נסו לפנות זמן לבצע חלק מהפעולות בעצמכם. תופתעו לדעת עד כמה פעולות הניקיון יעזרו לכם להיכנס לכושר. בשעה אחת שבה תנקו, תשאבו אבק או תבריקו את החלונות תחזקו שרירים ותשרפו קלוריות. באופן דומה נסו לבצע מטלות שונות בעצמכם, לרבות צביעת הקירות מדי כמה חודשים. כמובן שיש פרויקטים שאתם פשוט חייבים להשאיר למומחים (כי רק חברה מובילה כמו קבוצת הילה תדע לנהל פרויקטים של פינוי בינוי שלכם אין את הכלים ואת הידע, וזה ממש עדיף שלא תנסו).

 

לעשות כושר בזמן שאתם נחים

זה נשמע לכם כמו סתירה מוחלטת אבל זה לא באמת נכון. סביר להניח שאין לכם זמן לכושר, אבל אתם כן מרשים לעצמכם לנוח בסוף היום, והרי זה משובח. בזמן שאתם צופים במהדורת החדשות, בפרק החדש של "משחקי הכס" או בשידור חוזר של "חברים", נסו לשלב אימון קצר משלכם, בסלון הבית. זה הזמן לכפיפות בטן או שכיבות שמיכה, ואם יש לכם הליכון בבית – זה הזמן להוריד את המעילים שתלויים עליו ולנקות ממנו את האבק. נצלו את הזמן הזה ותגלו שאתם נכנסים לכושר מהר, ובלי להרגיש.

 

אתגרו את עצמכם

עד היום חניתם ממש מעבר לכביש, וזה באמת נהדר, אבל מה יקרה אם תחנו חצי קילומטר מהבית? סביר להניח שזה יגרום לכם ללכת קילומטר שלם מדי יום – בדרך לרכב ובחזרה ממנו. אם אתם מגיעים למשרד באוטובוס, שקלו לרדת ממנו תחנה אחת קודם, או להגיע למשרד בלי מעלית אלא במדרגות. השינויים הקטנים הללו לא ידרשו מכם זמן יקר, אבל הם יגרמו לכם לזוז יותר. בסופו של דבר זו הדרך הטובה ביותר לסגל אורח חיים קצת יותר בריא.Comments are Closed