מה לקחת איתכם לאימון הכושר?

אתם נכנסים לכושר, אולי לראשונה ואולי אחרי תקופה ארוכה שבה נכנעתם לג'אנק פוד, לעומס העבודה ולספה שקראה לכם להשתרע עליה. עכשיו אתם רוצים לעשות את זה נכון אבל זה גם אומר להכין את עצמכם. לא, זה לא אומר שאתם יכולים לקחת חופשה ארוכה כדי להתכונן נפשית, אלא שאתם צריכים לדאוג לכמה נושאים קטנים פשוט כדי שהאימון יהיה מהנה ומוצלח. הכינו את הדף ואת העט.

 

מה ללבוש ומה להשאיר בבית?

כנראה אין צורך להזכיר לכם שאימון כושר לא מבצעים עם ג'ינס וגם לא עם שמלה. שמלה או חצאית יתאימו רק למשחק הטניס, וגם זה בהנחה שיש מתחת מכנס קצר (כי בטניס תרוצו ותקפצו לא מעט). חוץ מזה גם נעלי העקב והמגפיים נשארים בבית. במקום, הצטיידו בבגדים נוחים וקלים, בנעלי ספורט טובות ורצוי שהנעליים יותאמו לפעילות. כן, יש נעליים מיוחדות המותאמות לריצה, ויש כאלו שמתאימות לטניס. נסו ותגלו עד כמה הסוליה שונה ואיך הרגל מתנהלת אחרת בתוך כל נעל. בנוסף רצוי להשאיר בבית תכשיטים, גם למען הנוחות וגם כדי לא לפגוע באיכות התכשיט. אם בן הזוג קנה לך טבעת אירוסין מיוחדת שאת לא מוכנה להסיר מעלייך (designer engagement rings), נסי ותחליטי האם נוח לך. אם כן, הרי זה משובח. זה נכון גם לגבי טבעות בכלל (rose gold rings), ולא רק לטבעות אירוסין או נישואין.

 

מה לשים בתיק?

אם האימון בחדר הכושר או על המגרש (כדורסל, כדורגל, מה שתבחרו) ודאו שיש לכם בו את הציוד המתאים. בקבוק מים הוא חשוב, וגם מגבת – אפילו אם אין לכם תכניות להתקלח במקום. כשאתם מתאמנים ומזיעים בלי סוף רצוי שיהיה לכם איך לנגב את הזיעה ולהמשיך להתאמן בכיף. אם אתם מתכוונים לצעוד על ההליכון ייתכן שאוזניות יהיו חשובות, ואם אין בחדר הכושר חיבור לטלוויזיה ודאו שיש לכם מכשיר מתאים או לפחות כמה שירים קצביים במכשיר הטלפון (גם יוטיוב יעבוד).

 

אוכל לפני ואחרי אימון

תזונה לפני ואחרי אימון היא חשובה, וזה לא משנה אם אתם עובדים על השרירים או שואפים לרדת במשקל. רצוי שיהיה לכם את כל מה שאתם צריכים כדי שתגיעו לאימון ללא תחושת רעב שמכרסמת ומציקה, וכדאי שיהיה לכם חטיף חלבון או כל פתרון אחר לרגע שאחרי. התזונה היא קריטית, אל תקלו בה ראש וגם אם אתם רוצים ממש לרזות, אל תעשו את זה תוך שאתם מרעיבים את עצמכם לפני ואחרי אימון. דווקא בגלל הכושר תצטרכו לאכול טוב יותר, אחרת הגוף ייחלש, וזו ממש לא המטרה.Comments are Closed