על הקשר (המוכר) בין ספורט למשקל

בואו נדבר על זה לרגע. נכון, אנחנו יודעים שיש קשר בין ספורט למשקל, ואנחנו גם יודעים שפעילות גופנית לבדה לא תספיק. במילים אחרות, אם בסוף שיעור הספינינג או אימון הטניס נמשיך אל הפיצריה הסמוכה, כנראה שנשפר קצת את הכושר הגופני שלנו אבל לא נוריד הרבה במשקל. הבעיה מתחילה כשאנחנו מתקשים למצוא פעילות גופנית שנעים לנו להתמיד בה, ובהיעדר הנאה אנחנו מוצאים את עצמנו שוב על הספה בבית, עם קערת פופקורן ובקבוק בירה. זו אולי פעילות מהנה, אבל ספורט מהנה לא פחות, בריא יותר וגם משפר יכולות אחרות כמו ריכוז וזיכרון, וגם תחושה עצמית. אז איך בכל זאת תיכנסו לקצב ותפעלו טוב יותר למען הבריאות והמשקל שלכם?

 

מוצאים (ומחפשים) מוטיבציה

סביר להניח שמה שחסר לכם, לפחות בתחילת הדרך, זה מוטיבציה. לרובנו יש אותה, לפחות בימים הראשונים. אנחנו גוררים את עצמנו להליכה בחוץ, שומרים על תפריט מאוזן יחסית, ובסוף השבוע חוזרים להתרפק מול מסך הטלוויזיה עם עוגת שוקולד והרבה פחמימות. אם הגעתם לנקודה הזו שוב, כנראה שאתם צריכים עוד דחיפה קטנה. התחילו בניסוי וטעיה, וגלו איזו פעילות גופנית מהנה באמת מבחינתכם. אם הליכות משעממות אתכם, וגם פלייליסט קצבי לא גורם לכם להיכנס לקצב, נסו משחקי כדור (כמו טניס, כדורסל או כדורעף), שיעורים שונים בחדר הכושר (כמו זומבה או פילאטיס) או קבוצות ריצה שיאפשרו לכם לא רק לזוז אלא גם להכיר אנשים אחרים ברמה שלכם. אם אתם זקוקים לתוצאה יחסית מהירה כדי לשמור על מוטיבציה גבוהה, טיפולים שונים לרבות טיפולי הסרת צלוליטיס יכולים בהחלט לעזור, והרי הם מבורכים.

 

כך תשפרו את ההרגשה האישית

אימון גופני הוא בהחלט דרך נפלאה לשמור על הכושר ולחטב את הגזרה, אבל הוא גם משפיע על התחושה הפנימית שלנו, עוד לפני שהמשקל יורד והישבן מתעצב. במהלך האימון וגם בסופו אנחנו מרגישים ערניים, חיוניים ונמרצים. אנחנו בטוחים בעצמנו, ואנחנו יודעים שכבשנו את המטרה. יש מי שמעיד שהוא גם מרגיש יפה וחזק יותר, כבר אחרי כמה אימונים. זו בדיוק ההזמנות להיכנס לקצב, לשמור עליו ולעשות כל מה שצריך כדי להמשיך באותה רוח לחימה. אם מילוי קמטים ישפר את התחושה ויגרום לך להרגיש צעירה בכמה שנים, עשי זאת. יחד עם שגרת הספורט החדשה והתזונה הבריאה, לא רק תיראי צעירה יותר, אלא גם תרגישי את זה. וזו בהחלט תחושה מופלאה.Comments are Closed